Jak robić biznes w Polsce: możliwości rozwoju w 2024 roku
Invest in Poland in 2024

Polska jest kandydatem na jednego z najlepszych wyborów strategicznych pod względem inwestycji w Europie, dynamiczna panorama polskiej gospodarki zapowiada się w tym roku niezwykle obiecująco, a ożywienie wzrostu gospodarczego, które w 2023 r. zatrzymało się na poziomie około 0,4%, w 2024 r. oczekuje się, że będzie na poziomie około 2,7% i 3,2% w 2025 r., co otworzy nowy okres rozwoju i dobrobytu dla polskiej gospodarki.

Kraj pozycjonuje się jako jedna z sił napędowych Europy Środkowej, oferując korzystne środowisko dla inwestycji dzięki strategicznemu położeniu w centrum Europy, krajowemu rynkowi liczącemu około 40 milionów mieszkańców oraz wysoko wyspecjalizowanej wykwalifikowanej sile roboczej. Kluczowe sektory, takie jak produkcja, IT i infrastruktura, od lat znajdują się w ciągłym rozwoju i stworzyły podatny grunt dla nowych możliwości biznesowych.

Niedawna zmiana rządu, wraz z powrotem Donalda Tuska, doprowadzi Polskę do konsolidacji i poprawy relacji z Unią Europejską, otwierając tym samym drogę do powrotu do bliższej współpracy i możliwości odblokowania kluczowych środków na rozwój gospodarczy. Jednym z najbardziej obiecujących aspektów dla międzynarodowych firm zamierzających prowadzić działalność w Polsce jest dostępność nowych środków na projekty infrastrukturalne. Polski rząd jest zdeterminowany inwestować w nową infrastrukturę drogową i kolejową, tworząc tym samym możliwości dla firm chcących brać udział w przetargach i projektach rozwojowych. 


Branże napędzające polską gospodarkę to przemysł mechaniczny, motoryzacyjny, AGD i energetyka. Stale rozwija się IT i usługi takie jak Centra Usług Biznesowych, podobnie jak sektor lotniczy i obronny. Polska jest dojrzałą i silną gospodarką, która będzie także kluczowa dla oczekiwanego w nadchodzących latach procesu odbudowy Ukrainy.

IC&Partners Poland oferuje specjalistyczne usługi wsparcia internacjonalizacji, obejmujące usługi księgowe, kadrowo-płacowe, audytowe, pełne wsparcie w zakresie międzynarodowej pomocy podatkowej dla firm chcących inwestować w Polsce. 

https://www.icpartners.it/come-fare-business-in-polonia-opportunita-di-crescita-nel-2024/


IC&Partners Poland S.A. 
Plac Powstańców Warszawy 2a
00-030 Warszawa
Tel:     +48 22 828 39 49
Fax:    +48 22 827 78 91
info@icpartnerspoland.pl  

#Newsletter #Poland #Polonia #Polska #Law #Tax #Accounting #Payroll
#Internazionalizzazione #IC #International #Consulting 
#ICPartners #ICPartnersPoland 
#SupportingBusinessWorldwide
IC&Partners Poland S.A. - News 11-2023
Newsletter Listopad 2023